3 найважливіші принципи безпеки концертів

3 найважливіші принципи безпеки концертів

Будь-який масовий захід – це ризик непередбачених подій. В одному випадку вони можуть бути зовсім нешкідливими, а в іншому представляти небезпеку як для організаторів, так і для інших учасників. Відноситься це і до концертних програм, а тому ситуація вимагає опрацювання стратегії безпеки.

Мати таку стратегію повинні і організатори великих міжнародних музичних фестивалів, і власники невеликих концертних майданчиків, клубів і кафе з живою музикою.

Найголовніший принцип під час забезпечення безпеки концерту полягає в тому, що керувати цим процесом повинна одна людина або ряд осіб, але в рамках однієї організації. Завдяки цьому ризик втрати контролю знижується.

Забезпечити безпеку концерту можна декількома способами – зазвичай вони використовуються комплексно й доповнюють один одного. Це контроль на вході, охорона всередині (з різними функціями) та система відеоспостереження.

Незалежно від масовості заходу охороні рекомендується забезпечити три основні принципи безпеки: контроль периметра, зв’язок і практичні уміння діяти в надзвичайній ситуації.

Контроль за периметром

Перше, що треба передбачити – це організація пропускної системи, що дозволяє потрапити на концерт тільки тим, кому дозволено (хто має квитки й не знаходиться в стані алкогольного сп’яніння), й виключити пронесення заборонених речей (скляні пляшки, зброя).

Також слід передбачити шляхи евакуації учасників концерту і глядачів у разі, якщо потрібно буде терміново завершити виступ. При цьому виходів повинно бути декілька, й усі учасники повинні про них знати заздалегідь – часто глядачі не знають, де можна вийти, виникає паніка, внаслідок чого можуть загинути люди. Як мінімум евакуацією треба керувати, а тому охорона концерту повинна передбачити усі нюанси.

2. Зв’язок

Зв’язок між охоронцями заходу – важлива складова ефективності їх роботи. Переконайтеся, що у співробітників безпеки є способи взаємодії (рація, мікрофон). Створення ланцюжка команд дозволить зберегти дорогоцінні хвилини й не допустити погіршення ситуації.

Налагодьте екстрену взаємодію з місцевим відділенням поліції, пожежною службою і швидкою допомогою. Необхідно передбачити усі ситуації!

3. Практика

План безпеки концерту не витримає жодної перевірки, якщо охоронці не мають необхідної практики, а тому для масових заходів слід задіяти тільки професійних, підготовлених охоронців, які не лише знають, але і вміють діяти в критичній ситуації.

Хочете дізнатися більше? Зателефонуйте нам – і ми допоможемо спланувати усі необхідні заходи безпеки!

Уверх