Безпека вантажоперевезень – контроль, супровід і не тільки

Безпека вантажоперевезень – контроль, супровід і не тільки

Розвиток зовнішньоекономічних зв’язків України призвів до значного збільшення обсягів вантажоперевезень, однак у міру того, як міжнародна торгівля стає більш активною, зростає й рівень загроз для компаній-постачальників, що відкладають впровадження плану забезпечення безпеки ланцюжка поставок.

Безпека вантажоперевезеньЗа даними поліції, за 2021 рік кількість інцидентів, так чи інакше пов’язаних із злочинами під час перевезення вантажів, збільшилася на 10,5%. Це насамперед пограбування та викрадення транспорту, по-друге – злочини, вчинені самими водіями-перевізниками (наприклад, злив палива, привласнення частини вантажу), а тому тут потрібне встановлення GPS-датчиків та задіяння послуги супроводу.

Загальна сума збитків українських компаній – мільйони гривень! При цьому статистика злочинів, зареєстрована в поліції, враховує лише відомі інциденти, тому фактична кількість фінансових та репутаційних втрат може бути набагато більшою.

Згідно з дослідженнями, ризик порушення ланцюжка постачання залежить від цілого ряду факторів. Це низький рівень соціальної відповідальності компанії, використання застарілих вантажних автомобілів та застарілої системи логістики, а також відмова від цифровізації та послуг супроводу вантажу. Багато які з цих факторів посилюються один одним.

Як убезпечити вантаж

Безпека має набагато більше відношення до логістики, ніж до безпосередньої охорони вантажу в дорозі. Головне завдання тут – контроль пересування транспорту та проходження його контрольними точками. Для цього застосовують GPS-трекер, що дозволяє в онлайн-режимі відстежити рух транспорту.

При перевезенні вантажу необхідно відстежити не тільки факт його вивантаження на склади, але й місця транзитних зупинок, час стоянки та витрати палива. Робота логістичного центру полягає в управлінні усіма нюансами в ланцюжку поставок та інформування зацікавлених сторін про поточне місцезнаходження вантажу. Поки він знаходиться в дорозі, безпека та управління ризиками мають першорядне значення!

І хоча не всі поставки є дорогими, проте це важливий елемент загального доходу компанії, тому контролювати потрібно навіть такі перевезення. Сучасний транспорт повинен бути оснащений GPS датчиком для віддаленого відстеження і вбудованими системами сигналізації, а також монітором клімат-контролю, що особливо важливо при перевезенні продукції, що швидко псується, а при перевезенні цінних активів має задіятися супровід вантажу.

 

Уверх