Обслуговування і ремонт систем відеоспостереження

Обслуговування і ремонт систем відеоспостереження

Обслуживание и ремонт систем видеонаблюденияСистема відеоспостереження – відмінний спосіб уберегти себе, свою сім’ю і бізнес або житлоплощу від зловмисників. Зараз складно представити комерційне приміщення без камер відеоспостереження, але для того, щоб ефективність системи з часом не зменшувалася, а термін їх придатності в рази збільшився, її необхідно правильно обслуговувати та регулярно ремонтувати.

Варто детально розібратися в основних принципах обслуговування і ремонту систем відеоспостереження. Це допоможе підтримувати систему безпеки в ідеальному порядку, а сама вона буде максимально ефективною.

Як правильно обслуговувати і ремонтувати систему відеоспостереження

Охоронна відеосистема – це професійна техніка, довіряти монтаж якої (так само як і вибір самого виробника) можна тільки професіоналам. Тому краще звернутися до компанії, яка займається цим видом устаткування на професійному рівні й готова поручитися за її функціонування своєю репутацією.

Проте навіть якщо система повністю справна, її все одно треба регулярно обслуговувати, запобігаючи подальшим несправностям. У разі несправності будь-якого із складових – потрібен негайний ремонт і відновлення нормального функціонування апаратури.

Стандартні заходи обслуговування включають:

  • ретельний огляд усіх складових системи – під час такої процедури можливе виявлення і великих, і дрібних ушкоджень;
  • прошивка і ПЗ – зміна або корекція налаштувань програми і усього програмного забезпечення (наприклад, адаптація до нетипових умов або поліпшення програми) для прискорення роботи системи і зручності користувача;
  • налаштування елементів устаткування – включає тестування функціонала системи, перевірку якості зображення та відповідності системи усім параметрам.

Якщо система стоїть в комерційних приміщеннях, можливий додатковий інструктаж персоналу (у житлах інструктаж може проводитися для усіх членів сім’ї).

Звертатися в сервіс для екстреного ремонту варто у тому випадку, якщо один або декілька датчиків не працюють, безпричинно порушується передача інформації на пульт або електронні пристрої, або ж якщо виникає помилка в програмі – як одноразова, так повторювана.

Не рекомендується самостійно здійснювати дії, спрямовані на ремонт або перевірку системи відеоспостереження. Без відповідного досвіду і навичок якісно вплинути на роботу приладів неможливо, але дуже легко пошкодити їх, вивести з ладу або як мінімум скоротити термін їх служби.

Час ремонту або профілактичного обслуговування залежить від типу системи, кількості робочих компонентів і приміщення, в якій вона встановлена.

Уверх