Охорона ЖК – фізична безпека найвищого рівня!

Охорона ЖК – фізична безпека найвищого рівня!

Головне завдання організації охорони в житловому комплексі – відвертання нестандартних ситуацій: проникнення сторонніх, крадіжок, псування майна, пожежі й інших небезпек, з якими можуть зіткнутися мешканці.

Територія ЖК часто привертає увагу грабіжників, оскільки тут розташовані не лише дорогі квартири, але й магазини, ресторани, тренажерні зали, які можуть стати метою пограбування. Щоб не турбуватися про збереження свого майна, мешканці часто встановлюють сигналізації та камери відеоспостереження, проте правильніший варіант – якщо усім цим займається керуюча компанія, а окрім цього забезпечує фізичну охорону на території всього ЖК.

Така охорона забезпечує постійне патрулювання території та встановлення декількох КП – на стоянці, у фойє, поряд з дитячим майданчиком і в інших місцях. Замовником тут виступає не одна людина, а товариство власників житла, тобто кожна сім’я, яка живе в цьому ЖК.

Організовуючи охорону житлового комплексу, треба враховувати усі нюанси будівлі: особливості конструкції, кількість поверхів і під’їздів, наявність магазинів, кафе, спортзалів, а також місцерозташування будівлі й площу території біля будинку.

Перед узяттям об’єкту під охорону співробітники охоронної компанії обстежують будівлю, обчислюють вразливі місця й розробляють план організації охорони. Визначається, скільки охоронців потрібні на об’єкті, їх завдання й спецзасоби, які вони можуть використовувати.

Для створення ефективної охорони потрібні наступні рішення:

  • встановлення пропускного режиму;
  • розробка правил знаходження на території ЖК;
  • встановлення обгороджувань, шлагбаумів і турнікетів;
  • встановлення відеокамер, домофонів, СКУД, тривожних кнопок і пожежної сигналізації.

Домофони встановлюються на входах у будівлю, відеокамери – по периметру території та в під’їздах. В результаті доступ на територію житлового комплексу мають тільки мешканці й їх відвідувачі. Для відвертання пожежі використовуються датчики диму. Вся інформація передається на центральний пульт управління, де цілодобово чергує оператор.

Охоронці здійснюють систематичне патрулювання території ЖК, можуть працювати цілодобово або в конкретний час доби. Також вони можуть мати при собі спецзасоби та зброю, якщо це передбачено договором. У більшості випадків сама лише присутність охоронця відлякує зловмисників.

Разом з інженерними системами захисту, обгороджуванням території, встановленням надійних дверей і воріт створюється найвищий рівень безпеки на території ЖК. Комплексний підхід забезпечить безпеку як усієї будівлі, так і кожної окремої сім’ї!

Уверх