Пожежна безпека для підприємства

Пожежна безпека для підприємства

Хоча усі розуміють важливість пожежної безпеки, останнім часом почастішали випадки зневаги нею, у тому числі на державних підприємствах. Компанії намагаються зменшити свої витрати, тим самим піддаючи співробітників і бізнес в цілому величезному ризику.

Правильна організація пожежної безпеки забезпечить спокій керівництва про життя співробітників й подальше існування підприємства.

Як підійти до питання

Необхідно не просто призначити відповідальних осіб, розробити правила й провести навчання співробітників, але й встановити необхідні прилади сповіщення та пожежогасіння.

На підприємстві мають бути створені усі умови для дотримання вимог і правил пожежної безпеки. Мають бути розроблені інструкції пожежної безпеки, відповідальні особи повинні уміти контролювати їх виконання й підтримувати на довірених об’єктах протипожежний режим. Кожна компанія повинна мати свій план евакуації. Якщо будівля велика, треба ретельно опрацювати її планування й розробити маршрути руху людей при виникненні пожежі.

Система заходів для забезпечення пожежної безпеки

пожарная безопасность

Комплекс заходів полягає в наступному:

  • Розробка правил пожежної безпеки і навчання співробітників.
  • Контроль аварійності устаткування і приміщень, дотримання вимог пожежної безпеки.
  • Впровадження сучасної пожежної сигналізації.
  • Мінімізація ризиків займання, систематична перевірка устаткування і електромережі.
  • Повноцінне оснащення підприємства технічними засобами для відвертання пожеж і усунення займань.

Організація ефективної системи пожежної безпеки на підприємстві – це довгострокова інвестиція, яка дозволяє отримати максимум переваг!

Для недопущення негативних наслідків у разі виникнення пожежі, згідно з законодавством, кожне підприємство повинне мати систему звукового сповіщення, реагування на задимлення, займання й скачки температури. Не зайвим тут стає і щит з протипожежним інвентарем.

Завдання пожежних датчиків – виявлення займання ще на початковому етапі. Прилади зафіксують навіть мінімальні відхилення від норми. При цьому сучасне комбіноване устаткування здатне реагувати на декілька чинників відразу: дим, підвищення температури, жевріння й горіння. Протипожежна система проаналізує отримані дані й зреагує на небезпеку.

Якщо сталася пожежа, кожна хвилина на рахунку. Швидке виявлення займання дозволяє миттєво попередити співробітників, організувати евакуацію й зберегти активи підприємства!

Уверх