Проектування систем безпеки для промислових підприємств

Проектування систем безпеки для промислових підприємств

Проектирование систем безопасности для промышленных предприятийПромислові підприємства вимагають такої ж уваги до питання безпеки, як і будь-який інший об’єкт, і один з найнадійніших способів отримати стовідсотковий контроль – це впровадити комплексну охоронну систему, яка об’єднує в собі сигналізацію, систему контролю і управління доступом в різні зони і приміщення, відеоспостереження і систему пожежної безпеки.

Впровадження такої системи дозволяє швидко реагувати у разі небезпеки (задимлення, пожежа, прорив водопроводу, витоку газу, при проникненні на об’єкт сторонніх або протизаконних діях співробітників). Крім того, об’єднана система безпеки дозволяє управляти як усіма системами разом, так і кожною окремо.

Складові системи безпеки

Встановлену систему умовно можна розділити на два основні відділення: пристрої і програмне забезпечення. До перших відносяться кабелі, камери, датчики, реєстратори, передавальні та приймальні пристрої, монітори, динаміки сигналізації й інформаційні таблички, системи блокування і пульт оператора. Програмне забезпечення – це усі запрограмовані алгоритми, що дозволяють системі функціонувати так, як треба.

Розробка системи безпеки для підприємства складається з декількох етапів: вивчення об’єкту і можливих загроз, проектування, монтаж і пуско-налагоджувальні роботи. Правильне проектування, що враховує усі нюанси роботи підприємства, – це запорука безпеки!

Структура конкретної системи безпеки залежить від особливостей об’єкту – місця розміщення, площі і поверховості, кількості задіяних співробітників, сфери діяльності (машинобудівний завод, фабрика по виробництву одягу і нафтопереробне підприємство мають різні ризики, і система безпеки в першу чергу повинна орієнтуватися саме на них).

Повинно бути чітко позначено, в яких випадках спрацьовуватиме система безпеки, в якому вигляді надходитиме інформація черговому операторові, як взаємодіятимуть окремі підсистеми одна з одною. Окрім цього, надзвичайно важливо, по яких алгоритмах працюватиме система і яким буде її об’єм пам’яті. При цьому встановити саму систему безпеки на підприємстві (спроектувати, змонтувати і відтестувати, виключивши помилки роботи і неправдиві спрацьовування) буває недостатньо. Не менш важливо – обрати якісне устаткування і професійне ПЗ. Ось чому оббирати перший-ліпший варіант, тим паче дешевий, не варто. Проектування системи безпеки для промислового підприємства вимагає ретельного аналізу і вибору відповідного устаткування!

Уверх