Протипожежна автоматика підвищить безпеку об’єкта!

Протипожежна автоматика підвищить безпеку об’єкта!

Приміщення з великими робочими навантаженнями та пожежонебезпечними технологічними процесами потребують посиленого захисту. Його можуть забезпечити лише сучасні засоби пожежної автоматики і сигналізації.

Пожежна автоматика – це система, призначена для своєчасного виявлення вогнищ займання, сповіщення персоналу про небезпечну ситуацію, усунення пожежі або обмеження площі займання.

Такі системи виконують безліч функцій:

  • виявлення задимлення і вогнищ займання;
  • масове інформування про займання або сповіщення чергового персоналу на пожежному посту;
  • контроль за процесом евакуації з об’єкту (таблички, звукове сповіщення напрямку евакуації);
  • автоматична активація вентиляції для усунення задимленості, систем пожежогасіння.

Пожежна автоматика стає однією з головних умов пожежної безпеки об’єкту, і до її вибору та установки слід підходити дуже відповідально. Така система повинна цілодобово контролювати приміщення, своєчасно виявляти дим або вогонь і оповіщати про це. Вибір системи пожежогасінні безпосередньо залежить від площі будівлі, її призначення, ризиків і характеристик можливої пожежі.

Існує шість основних видів систем пожежогасіння, яка відрізняється як принципом дії, так і сферою застосування.

Водяні системи пожежогасіння – вважаються найпоширенішими і призначені для локального усунення вогнищ займання і охолодження конструкцій. Встановлюються на об’єктах, де при займанні можливе інтенсивне тепловиділення.

Пінна пожежна автоматика – застосовується при пожежах, пов’язаних з пальними або легкозаймистими рідинами, нафтопродуктами.

Системи пожежогасіння з тонкорозпиленою водою – використовуються у будівлях, де збиток від води при локалізації займання буде менше, ніж збиток, викликаний пожежею (бібліотеки, сховища, архіви).

Газові системи пожежогасіння – застосовуються при усуненні пожеж, пов’язаних з електроустаткуванням, і пожеж класу А, (твердих горючих рідин і матеріалів), В (горючих рідин, твердих плавких елементів) і С (газів).

Порошкова пожежна автоматика – використовуються при гасінні пожеж, пов’язаних з електричним устаткуванням, яке знаходиться під напругою, і займаннями А, В і С класів.

Аерозольні системи пожежогасіння – застосовуються тільки при гасінні займань В класу і підкласу А2 (твердих речовин, без жевріння).

Будь-який об’єкт можна обладнати як одним видом приладів виявлення і протипожежної системи, так і декількома одночасно, комбінуючи їх, що підвищить загальну ефективність системи.

Завдяки встановленню сучасних систем пожежогасіння і сигналізації черговий персонал пожежного поста буде миттєво інформований про виниклу надзвичайну ситуацію й зможе її своєчасно ліквідувати – з мінімальною загрозою для життя співробітників і мінімальними втратами для об’єкту. Почувши пожежну сирену, персонал зможе вчасно евакуюватися з будівлі – без поспіху та паніки, не менш небезпечної під час надзвичайної ситуації!

Уверх