RTLS – система визначення місця розташування співробітників

RTLS – система визначення місця розташування співробітників

Фізична безпека співробітників – один з найважливіших етапів функціонування і розвитку фірми. Впроваджуючи сучасні технології, наприклад відеоконтроль робочої зони в реальному часі, можна не лише контролювати робочий процес, але й своєчасно реагувати на надзвичайні ситуації – вихід устаткування з ладу, пожежу, травми співробітників й інші події.

Системи фізичної безпеки допомагають керівникам організацій забезпечувати захист активів, контролювати витрату сировини та переміщення продукції між окремими цехами. А найголовніше – відеоспостереження дає можливість аналізувати усі процеси, що відбуваються на підприємстві (як в реальному часі, так і переглядаючи архівні дані) й адаптувати їх, підвищуючи тим самим ефективність роботи.

RTLS – система определения местоположения сотрудниковБагато керівників разом з питанням кібербезпеки та фізичної безпеки стикаються з проблемою глобальної пандемії Covid-19. З’являється завдання збалансувати безпеку на робочому місці з турботою про здоров’я співробітників. Це як мінімум вимагає змін на прохідній – недопущення появи черг, а також розмежування робочих зон.

В цьому відношенні впровадження на підприємстві системи відеоспостереження з додатковими функціями дозволяє отримувати оперативну інформацію про ситуацію.  Наприклад, камера може фіксувати кількість людей, що знаходяться в приміщенні, й передавати ці дані службі безпеки, що дозволить запобігти великим скупченням.

Інноваційні системи визначення місця розташування співробітників в реальному часі дозволяють контролювати несанкціоновані переміщення, тим самим виключаючи витік корпоративних даних. Додатково може застосовуватися і система контролю доступу, що забороняє доступ неавторизованих користувачів в певні зони і приміщення.  Проте СКУД дає лише вирішення питання безпеки, тоді як система визначення місця розташування в реальному часі надає можливість аналізувати робочі процеси і формувати ефективні рішення. В той же час понад 75% керівників підприємств не лише не застосовують цю технологію, але навіть не чули про її існування.

Системи визначення місця розташування співробітників в реальному часі здатні значно підвищити безпеку за рахунок кращого розуміння пересування, визначення оптимальних маршрутів і їх оптимізацію (у тому числі підвищення безпеки їх використання). Наприклад, може бути доцільним встановлення турнікетів або кодових дверей, біометричних систем доступу, що виключають попадання в робочу зону тих, хто не повинен там знаходитися, або способом, який не був дозволений. Без системи відеокамер цього не дізнатися.

Уверх