Системи безпеки та сигналізації

Системи безпеки та сигналізації

Системы безопасности и сигнализацииСучасна система безпеки дозволяє безперервно контролювати будь-яке приміщення: офіс, квартиру, склад або територію підприємства. Будь-яку площу можна узяти під постійний контроль і забезпечити цілодобове видалене спостереження.

Існує багато різних видів систем безпеки: охоронні, системи відеоспостереження і контролю, охоронно-пожежні, з видаленим доступом і управлінням. Залежно від передачі сигналу бувають локальні, які вимагають прокладення кабелю, і бездротові. Сучасні системи безпеки можуть передавати сигнал власникові безпосередньо або інформувати відповідні служби.

Зазвичай систему складає декілька головних елементів:

  • пульт управління;
  • облаштування зв’язку з контрольною панеллю;
  • датчики, облаштування сповіщення;
  • джерела живлення.

Датчики бувають ультразвукові, вібраційні, променеві, акустичні, тепла, диму, а також датчики руху. Вони відповідають за швидке виявлення небезпеки і передачу сигналу на облаштування аналізу. Пульт управління контролює усю систему, ставить і знімає об’єкт з охорони.

Нові технології безпеки не вимагають постійного живлення із зовнішніх джерел – система може працювати цілодобово без перерв. Деякі дозволяють стежити за приміщенням, що охороняється, в режимі 24/7 з будь-якої точки світу, маючи під рукою звичайнісінький телефон або комп’ютер. Інші автоматично відправляють сигнал про стороннє проникнення або іншу нештатну ситуацію на пульт охорони або групу швидкого реагування.

Найголовніші плюси

Сучасна система безпеки і сигналізації надає безліч вигод:

  • створює перешкоди для зловмисника, не дозволяє їм проникнути в приміщення (спрацьовування звукової сигналізації, автоматичне замикання дверей і так далі);
  • швидко реагує на нестандартні ситуації;
  • об’єкт знаходитися під постійною охороною, не вимагаючи присутності людей;
  • інформація записується відеокамерою і зберігається на сервері;
  • можливість видаленого доступу;
  • безперервна робота системи.

Вибирати систему безпеки і сигналізації, необхідно під конкретний об’єкт і його особливості. Так, треба враховувати і площу, і тип приміщення, що саме буде під контролем: вікна, двері або тільки сейф. Бажано визначитися, як і куди передаватиметься сигнал тривоги – на мобільний телефон або у відповідні служби.

Якщо в майбутньому ви захочете масштабувати систему (збільшити або навпаки, зменшити), треба вибирати таку, яка зможе з’єднуватися з пожежною сигналізацією, додатковою системою відеоспостереження або програмою «Розумний будинок». Тобто у будь-який момент можна буде прибрати або додати додаткові модулі, не переробляючи усю систему.

Система охорони – це розумна інвестиція у безпеку. Правильно вибрана система запобіжить проникненню зловмисників і своєчасно повідомить про нестандартні ситуації.

Уверх