Як вибирати систему відеоспостереження

Як вибирати систему відеоспостереження

Систему відеоспостереження складають камери, реєстратори і відеосервери, кабельна або безпровідна мережа, монітори і блоки живлення. Найголовніший елемент тут – саме відеореєстратор: без нього система просто не може існувати. З його допомогою інформація обробляється, записується і зберігається потрібну кількість часу.

Якими бувають відеореєстратори

Так само, як і камери, відеореєстратори мають різні характеристики й діляться на декілька видів:

  • Цифрові.
  • Мережеві.
  • Гібридні.

Цифрові відеореєстратори підходять тільки для аналогових відеокамер. Такі пристрої приймають від камер аналоговий сигнал в не стислому виді, стискають його і зберігають.

Мережеві відеореєстратори створені для підключення IP- камер і отримують сигнал вже в стислому виді. Такі пристрої підключаються по мережі.

Гібридні реєстратори можуть працювати як з аналоговими, так і IP камерами. Це перехідний тип, який підключає аналогові камери за допомогою кабелю, а IP-камери – по мережі.

Відеореєстратори відрізняються між собою, виходячи з функцій: одночасний перегляд і запис відео з різних камер, можливість перегляду архіву без зупинки відеозапису, використання декількох жорстких дисків і підключення до мережі.

Як правильно вибрати відеореєстратор

Для правильного вибору реєстратора треба розуміти, з якою камерою він використовуватиметься і яка кількість камер буде підключатися. Після цього визначиться з кількістю каналів (4, 8, 16 і 32-канальний реєстратор) і розширенням: HD, FULL HD або іншим.

Також слід визначитися з потрібним числом жорстких дисків – від цього залежить вартість реєстратора. Важливо враховувати і швидкість запису. Залежно від розширення швидкість запису буває різною: 12-15 к/с або 25 к/с на канал.

Додаткові функції реєстраторів

Відеореєстратори мають додаткові функції, які можуть поліпшити систему відеоспостереження:

  1. Стискування відео – дозволяє зменшити місткість файлу, тим самим звільнити додаткове місце.
  2. Виявлення руху – запис відео розпочинається з фіксації руху, в решту часу реєстратор знаходиться в режимі очікування. Така функція спрощує пошук потрібного кадру.
  3. Мережеві протоколи – дозволяють управляти пристроєм видалено: дивитися відео, копіювати і видаляти інформацію, а також настроювати різні функції.

Відеореєстратори – центральний компонент системи відеоспостереження. Без нього запис і перегляд відео був би неможливим. До вибору пристрою варто підходити серйозно, враховуючи усі чинники і вимоги – в цьому випадку система безпеки буде по-справжньому ефективною!

Уверх