Як встановити камери безпеки

Як встановити камери безпеки

Впровадження системи безпеки на підприємстві або приватному об’єкті – завдання, підходити до якого треба професійно, з урахуванням усіх особливостей території. При цьому для кожної конкретної системи безпеки – відеоспостереження, охорона чи СКУД – існують свої, окремі принципи.

Аналіз – це головне. Перш, ніж встановлювати ті чи інші пристрої, необхідно провести усебічний аналіз об’єкту й виявити всі його уразливості. Цей етап потрібен для того, щоб система безпеки була дійсно ефективною, а не встановлювалася «для галочки».

Мета аналізу території полягає у визначенні місць, що потребують особливого контролю. Ці ключові точки в майбутньому повинні отримати максимум уваги – саме там має бути розташований пост охорони, датчик або відеокамера.

Також на етапі планування стає зрозуміло, який саме тип камер відеоспостереження потрібен – аналогові або цифрові, з нічним підсвічуванням або без, дротяні або бездротові.

Де розмістити камери безпеки

Тут немає правильного «рецепту». Фахівці завжди рекомендують орієнтуватися на небезпеки конкретного об’єкту. Наприклад, якщо на складах підприємства часто пропадає продукція, слід посилити транспортні ворота, а якщо є ризик стороннього проникнення – прохідну та прилеглу до входу територію, щоб дізнаватися про наближення злочинців якомога раніше й мати змогу вжити відповідних заходів.

Тобто найголовніший принцип побудови ефективної системи відеоспостереження – це зосередження на конкретних зонах, що представляють інтерес для злочинців.

В той же час є ряд універсальних порад, що підходять будь-якому підприємству. Щоб отримати працездатну мережу, вам знадобиться далеко не одна камера. Відеокамери повинні контролювати парадний і запасний вхід, вікна першого поверху, якщо вони виходять на вулицю, транспортні ворота, склад, гараж, виробничі цехи та внутрішню територію. Під контролем має бути уся територія!

Розміщення камер відеоспостереження повинне здійснюватися на недосяжній висоті, щоб зловмисник не зміг вивести їх з ладу. Проте не встановлюйте камери занадто високо, оскільки це ускладнить можливість ідентифікації людей, що потрапили до об’єктиву.

Також переконайтеся, що сонце та інші джерела освітлення не створюють відблисків і не призводять до появи засвічених плям на моніторі. Перевіряйте ракурс камери і записи з камер спостереження упродовж усього процесу установки. І, нарешті, встановлюйте дійсно якісне устаткування – це гарантія того, що отримане зображення також буде якісним і дозволить зрозуміти, що відбувається й ідентифікувати злочинця.

Уверх