Забезпечувати безпеку на підприємстві можна по-різному. В одному випадку досить найпростішої сигналізації та СКУД (системи контролю і управління доступом), тоді як в іншому потрібні відеокамери з інфрачервоним підсвічуванням, датчики руху і пультова охорона. В будь-якому з цих випадків з’являється одне головне питання: яку охоронну сигналізацію обирати – дротяну або бездротову? Яка з них краще?
Сьогодні на ринку представлені обидва варіанти, причому достатньою мірою, щоб говорити про такий собі паритет. Обидві системи мають і бюджетну лінійку, і середній сегмент, і преміум-устаткування. Відрізняється у них лише спосіб передання сигналу – в одному випадку він дротяний, а в іншому – бездротовий.
Яку ж систему сигналізації обрати?
Цікавий факт: ще якихось двадцять років тому бездротових камер і систем сигналізації не було взагалі. Це можна інтерпретувати саме на їх користь: нові розробки зазвичай ефективніші, функціональні і зручніші в роботі. Сьогодні бездротова сигналізація добре закріпилася на ринку, ставши серйозним конкурентом дротяним аналоговим системам.
Втім, скрізь є і плюси, і мінуси. Спробуємо розібратися.
Переваги бездротової сигналізації
Такі системи не мають дротів, що дозволяє зробити їх менш помітними. Це ж відбивається і на естетичності об’єкту – чим менше дротів, тим красивіше. По-друге, встановлення бездротових сигналізацій більш проста, особливо якщо це нове приміщення, де вже зроблений ремонт: під прокладення кабелів не треба штробити або свердлити стіни, оскільки сигнал передається «по повітрю».
Засобом передачі сигналу є радіохвилі, а не дріт, який зловмисники можуть виявити і пошкодити. Радіохвилі надійніші: вони поширюються у різних напрямах і не мають ніяких перешкод.
Бездротова сигналізація дає незалежність від електромережі. Датчики працюють в автономному режимі від акумулятора і не вимикаються при перебоях в поданні електроенергії. Це один з найголовніших чинників забезпечення безпеки, здатний вивести бездротову систему безпеки на першу позицію.
Бездротову сигналізацію легко замінити або перемістити на інший об’єкт, що зручно для тих, хто знімає приміщення. Для демонтажу і встановлення на нове місцеположення не потрібні якісь особливі навички.
Переваги дротяної сигналізації
Найголовніший плюс дротяної системи – це невелика ціна. Витрати на установку іноді можуть дорівнювати вартості самого устаткування, проте у разі модернізації це найдешевший спосіб підвищити безпеку на об’єкті.
Віддаленість датчиків від центрального блоку тут може бути в рази більше, ніж у разі бездротової системи і досягати 500 метрів. У деяких випадках, наприклад для підвальних приміщень з товстими бетонними стінами або місцях, де пролягають лінії електропередач, встановлення дротяної сигналізації стає єдиним можливим рішенням – радіосигнал крізь них просто не пройде.
Дротяне устаткування не вимагає підвищеної уваги і постійної заміни батарей. Досить організувати аварійне джерело додаткового живлення – і ніякі неполадки зі світлом системі не страшні. І ще один плюс: дротяна сигналізація може похвалитися високою мірою ремонтопридатності, на відміну від бездротової, де у разі поломки доведеться не ремонтувати, а міняти модуль.
Щоб відкинути усі сумніви у виборі сигналізації, проконсультуйтеся з нашими фахівцями. Ми розповімо про усі нюанси і відмінності бездротових і дротових охоронних сигналізацій!